O nás

Hospoda Stará Ořechovka je tradiční česká hospoda s bohatou historií a kouzelnou atmosférou. V naší hospodě si můžete vychutnat široký výběr čepovaných i lahvových piv, ale také kvalitní vína a destiláty.

Ústřední budova spolková a konzumní (kde dnes sídlí naše hospoda) od Jaroslava Vondráka stojí na Ořechovce od roku 1921. Byla postavená souběžně s obytnými domky a stala se obchodním i společenským střediskem kolonie. Hlavní průčelí domu směřuje na Macharovo náměstí. Byly zde obchody, tržnice, kino, restaurace, kavárna, divadelní a taneční sál i ordinace lékařů. Do budovy se vešla i pošta a spolková místnost.

Naše počátky ale začínají až o několik desetiletí později, ačkoliv stále ve stejné budově. Hospoda Stará Ořechovka se prvního otevření dočkala v roce 1993. Od té doby si naše hospoda drží stejný tradiční hospodský vzhled i kulturu. V roce 2011 proběhla rekonstrukce a modernizace prostředí. Navíc jsme zachovali kouzlo historických prvků a oživili tak atmosféru, která dělá z hospody Stará Ořechovka jedinečné místo k odpočinku a relaxaci.